Wszystko, co warto wiedzieć o udrażnianiu kanalizacji

Zapchana kanalizacja wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami. Jednak nie musisz od razu rozkładać rąk. Możesz skorzystać z pomocy hydraulika, albo samodzielnie rozwiązać problem.

Zazwyczaj problem zaczyna się dość niepozornie, a mianowicie poprzez zbieranie się wody w zlewie lub umywalce. Spływa ona znacznie wolniej niż dotychczas, a z odpływu zaczynają wydobywać się pęcherzyki powietrza. Po pewnym czasie zlew lub umywalka przestają funkcjonować właściwie. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym w skuteczny sposób rozwiążesz problem.

Kanalizacja zostaje zapchana przez zalegające w odpływie odpady lub przedmioty. W łazience najczęściej tworzy się osad z mydła lub kłębki z włosów. W kuchni w odpływie najczęściej gromadzą się resztki jedzenia, tłuszcz czy skrawki z opakowań po produktach spożywczych. Zator może spowodować również brudna woda, którą wcześniej używaliśmy np. do mycia podłogi. Najpoważniejsze uszkodzenia powstają, gdy budowlańcy spuszczają w toalecie reszki po remoncie, w tym gruz oraz piasek.

Standardowy odpływ składa się z syfonu, rur doprowadzających i rur kanalizacyjnych odprowadzających ścieki. Jeżeli zator znajduje się w miejscu do pionu, jesteśmy w stanie sobie z tym problemem poradzić samodzielnie, bez pomocy hydraulika. Jeżeli jednak odpływ jest niedrożny w dalszej części, niestety, ale pomoc fachowca jest niezbędna. Trzeba wtedy zazwyczaj użyć specjalistyczny sprzęt, który przywróci sprawność rurom. W większości przypadków jesteśmy jednak w stanie samodzielnie przepchać rury. Jednym z najprostszych sposobów jest użycie gumowego przepychacza. Dzięki niemu udrażnianie rur Warszawa odbywa się w prosty, szybki i bezproblemowy sposób. Nie ma w tym większej filozofii. Przede wszystkim należy ustawić gumowy kielich nad okapem, lekko docisnąć i pociągnąć do góry. Dzięki temu uda się wyrwać z rury zanieczyszczenia, które się tam nagromadziły. Dzięki temu kanalizacja będzie drożna.