Czy terapia magnetyczna jest bezpieczna dla zwierząt?

Magnetoterapia to bezpieczna i nieinwazyjna metoda lecznicza dla ludzi i zwierząt, ma wiele korzyści leczniczych i jest ważną terapią alternatywną, ponieważ nie ma rzeczywistych skutków ubocznych.

W rzeczywistości pola magnetyczne są tak ważne dla zdrowia organizmu, że NASA zapewnia swoim astronautom dostęp do generatorów pola magnetycznego w statku kosmicznym w celu utrzymania ich zdrowia.

Czy terapia magnetyczna jest bezpieczna dla zwierząt?

Magnetoterapia wspomaga rehabilitację zwierząt

Terapia magnetyczna jest stosowana w leczeniu nadwyrężeń, więzadeł, stanów zapalnych i służy do ponownego łączenia złamanych kości. Terapia magnetyczna jest stosowana od kilkudziesięciu lat u psów wyścigowych i koni. Obecnie również właściciele psów czy kotów mogą zobaczyć pozytywne wyniki zastosowania magnetoterapii u swoich zwierząt. Najważniejszym elementem magnetoterapii jest zrozumienie, jaki stan jest leczony i czy używane magnesy mają wystarczający gradient pola magnetycznego. Gradient magnesu determinuje poziom penetracji, niższe gradienty działają bardziej na powierzchni, a bardziej strome gradienty pola magnetycznego są w stanie przeniknąć do tkanki, narządów lub układu leczonego ciała.

W zależności od siły magnesów urządzenie do rehabilitacji zwierząt przywraca zdrowie tkankom, narządom i komórkom emitując pola energetyczne zmieniające nierównowagę w ciele. Północna strona magnesu zapewnia spokój i relaks, podczas gdy południowa strona magnesu wspomaga stymulację i aktywację komórek, krążenie krwi, a tym samym pomaga leczyć urazy, rany, stany zapalne, złamania kości.

Fizykoterapia, taka jak magnoterapia dla zwierząt, jest świetną terapią uzupełniającą i może być stosowana razem z innymi terapiami i metodami leczenia, takimi jak hydroterapia lub akupunktura, masaże, leki, warto zatem porozmawiać z weterynarzem o indywidualnym przypadku twojego zwierzaka. Twój kot lub pies nie musi być chory, aby otrzymać ogromne korzyści lecznicze płynące z magnetoterapii. Terapię magnetyczną można stosować jako naturalny środek zapobiegający złemu zdrowiu i chorobom, ponieważ jony w komórkach otrzymają pomoc, zanim będą miały szansę na utratę równowagi lub uszkodzenie, a tym samym rozwiną się w jakąś formę przewlekłej lub śmiertelnej choroby.