Ostatnia część sagi o Gwiezdnych Wojnach nie rozczarowuje

,,Gwiezdne Wojny: Skywalker.

Odrodzenie” to ostatnia część trzeciej trylogii z serii Gwiezdne Wojny w reżyserii J.J. Abramsa, w której epicka bitwa pomiędzy Najwyższym Porządkiem a Rebeliantami osiąga punkt kulminacyjny. W tym filmie dochodzi do długo oczekiwanego zakończenia całej historii i pożegnania z ulubionymi postaciami. Cała nadzieja galaktyki spoczywa na ostatnim Rycerzu Jedi, młodej Rey, która otrzymuje nieoczekiwaną pomoc w walce z Lordami Sithów. Ostatni odcinek serii przygotowuje wiele kultowych postaci z popularnego uniwersum na koniec historii, a jednocześnie zakończą się, w czasem nieoczekiwany i dramatyczny sposób, wszystkie do tej pory otwarte wątki. Walka między Jedi a Sithami dobiega końca w tym ostatnim rozdziale kultowej sagi science fiction fantasy, uwielbianej przez fanów na całym świecie. Ostatnia część sagi o Gwiezdnych Wojnach nie rozczarowuje

Rok po wydarzeniach z filmu ,,Ostatni Jedi” pozostali członkowie ruchu oporu są zmuszeni zmierzyć się ze swoją przeszłością, ponownie walcząc z Najwyższym Porządkiem.

Z poprzedniej części pamiętamy, że wnuk Dartha Vadera Kylo Ren (Adam Driver) właśnie zdradził i zabił swojego mistrza, Najwyższego Przywódcę Snoke’a (Andy Serkis), w jednym z najbardziej zaskakujących momentów w serii. Jednak jeśli ktoś pomyśli, że to koniec niespodzianek i nagłych zwrotów akcji, to bardzo się myli. Takie same momenty czekają nas, jeśli chodzi o Luke’a Skywalkera (Mark Hamill), Jedi i Sithów, czyli dawnych idei dobra i zła, ponieważ stare zagrożenie ponownie wraca do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Już w pierwszych scenach dowiadujemy się, że złowrogi Palpatine, który został rzekomo zabity w ,,Powrocie Jedi” przeżył, a teraz szuka zemsty i poinformował o tym w międzygalaktycznej wiadomości. W filmie Gwiezdne Wojny: Skywalker Kylo Ren, nowy przywódca Najwyższego Porządku od czasu śmierci Snoke’a, nie chce dzielić się swoimi prawami do władzy i wyrusza na poszukiwanie Palpatine’a. Szlak prowadzi do Exogol, rodzinnej planety Sithów. Tam Kylo Ren ponownie ulega pokusom Ciemnej Strony Mocy i otrzymuje rozkaz zabicia ostatniego Rycerza Jedi, którym jest Rey.