Przedszkola prywatne vs. Opieka domowa

Zapewnienie opieki najmłodszym członkom rodziny jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym. Rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze dlatego, kiedy podejmują decyzję o powrocie do pracy poszukują różnych form opieki.

Najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest przedszkole prywatne. Czym charakteryzuje się tego typu placówka? Przede wszystkim poza samym zapewnieniem opieki niesie ze sobą aspekt edukacyjny. Dzieci uczęszczające nie tylko realizują program dedykowany dla ich grupy wiekowej, ale korzystają także z całej masy zajęć dodatkowych, takich jak np. gra na instrumentach, rytmika, dodatkowy język obcy, zajęcia sportowe czy sztuki walki. Przedszkole prywatne to także wykwalifikowana i wykształcona kadra, która doskonale wie, jak pracować z dziećmi. Niebywałym atutem uczęszczania dziecka do przedszkola prywatnego jest możliwość obcowania z rówieśnikami – nawiązywania z nimi relacji, a także nabywanie umiejętności społecznych, które są niebywale ważne w późniejszych latach.

A co z opieką domową?

To pewnego rodzaju alternatywna dla placówki prywatnej. Zatrudnienie opiekunki, która będzie zajmować się dzieckiem podczas naszej nieobecności o idealna opcja dla osób, które cenią sobie indywidualizm w podejściu do dziecka. Opiekunka jest w stanie pracować z dzieckiem metodą jeden na jeden, tym samym budując z nim głębszą relację, niż w przypadku opieki zbiorowej. Wybór opiekunki do dziecka to niełatwe zadanie, zdecydowanie bezpieczniej jest skorzystać z firm, które zajmują się zatrudnianiem profesjonalnych opiekunek, niż działać na własną rękę. Z opieką domową związany jest także ograniczony kontakt z rówieśnikami, który najczęściej sprowadza się do spotkań na placu zabaw czy w parku.

Aby zapoznać się z przykładową ofertą przedszkola prywatnego warto zajrzeć na http://www.kangurek-klub.pl/. Mnogość oferowanych zajęć dodatkowych, galerie zdjęć, jadłospisy czy aktualności publikowane na tablicy ogłoszeń pozwolą unaocznić rodzicom, jak wyglądają realia w prywatnym przedszkolu. Przyznać trzeba, że oferta placówek prywatnych jest naprawdę imponująca i zadowoli nawet najbardziej wymagającego rodzica.