Jak wybrać wygodne biurko dla dwóch osób?

W dobie pandemii coraz więcej osób przechodzi na pracę zdalną, co wiąże się z koniecznością stworzenia w swoim domu lub mieszkaniu miejsca do pracy. Jeśli home office ma dotyczyć dwóch mieszkających ze sobą osób, to konieczne jest zaaranżowanie biurka, które będzie wygodne dla obojga, co jest już trudniejszą sprawą. Jak wybrać odpowiedni mebel tego typu? Czy lepsze jest jedno biurko dla dwóch osób, czy może dwa osobne?

Jak zaaranżować miejsce do pracy w domu?

Aby móc pracować w domu w komfortowych i bezpiecznych dla zdrowia warunkach, konieczne jest zorganizowanie wygodnego, ergonomicznego krzesła, dopasowanego do naszego wzrostu biurka oraz odpowiedniego oświetlenia. To absolutne minimum, dzięki któremu będziemy w stanie zajmować się obowiązkami służbowymi przez 8 godzin dziennie. Kolejną kwestią jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni wokół naszego miejsca pracy. Stół do pracy powinien znajdować się w odpowiednim miejscu, dlatego jak ustawiać biurka dla dwóch osób zobacz na Biurka.com.pl. Ponadto w naszym otoczeniu nie powinny znajdować się urządzenia oraz przedmioty, które nas rozpraszają. Jeśli zatem w tym samym pomieszczeniu ma pracować dwoje osób, należy ustalić, które rzeczy należy usunąć z pola widzenia.

Miejsce do pracy w domu powinno gwarantować nam spokój, dać możliwość skupienia się, podobnie jak biuro w siedzibie firmy.

Jak wybrać wygodne biurko dla dwóch osób?

Tak naprawdę istnieją dwie możliwości do wyboru. Można kupić jeden długi mebel, przy którym wygodnie będą mogły usiąść i pracować dwie osoby, lub wybrać dwa pojedyncze biurka. Podwójne biurko jest opcją praktyczną z wielu względów oraz estetyczną. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wysokość blatu musi być dostosowana do wzrostu pracujących przy nim osób. Podwójne biurko sprawdzi się więc w przypadku, gdy po pierwsze dysponujemy odpowiednio długi pomieszczeniem, w którym będzie można ustawić taki mebel i po drugie, jeśli pracujące przy nim osoby są podobnego wzrostu.

Zakup dwóch pojedynczych biurek również jest dobrym pomysłem. Osobne meble dają większe możliwości aranżacyjne, a także ich blat może znajdować się na różnej wysokości. W takim wypadku nie ma również ryzyka, że dojdzie do sprzeczki o to, że jedna osoba zajmuje więcej miejsca od drugiej.

Jaka jest optymalna wysokość biurka?

Chcielibyśmy poświęcić nieco uwagi temu, jak dobrać odpowiednią wysokość biurka. Jak zaznaczyliśmy w poprzednich akapitach, jest to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze tego typu mebla. Otóż przyjmuje się, że najwłaściwsza wysokość biurek przeznaczonych dla osób do 170 cm wzrostu to ok. 72-75 cm. W przypadku wyższych osób należałoby wybrać stół do pracy, którego blat umieszczony jest na wysokości ok. 80-85 cm. Jeśli więc w tym samym miejscu ma pracować mężczyzna i kobieta, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że powinni mieć do dyspozycji meble o różnej wysokości, przez co lepiej sprawdzą się dwa osobne biurka. W przypadku trudności ze znalezieniem mebla o odpowiedniej wysokości warto zlecić jego wykonanie firmie robiącej meble na wymiar.