Jak urządzić pokój do nauki dla dwójki dzieci? Jak ustawić dwa biurka?

Urządzenie pokoju dziecka bywa problematyczne, jeszcze trudniej jest, gdy pomieszczenie zajmuje więcej niż tylko jedna pociecha. Sprawa komplikuje się w przypadku, rodzeństwa rozpoczynającego okres nauki w szkole. Jak zaaranżować sypialnie dzieci do nauki? Jak ustawić dwa biurka?

Jak zaaranżować pokój dla rodzeństwa?

Aranżacja pokoju rodzeństwa bywa trudna, zwłaszcza gdy dochodzi do tego jeszcze różnica wieku i płci. Trzeba wówczas pogodzić ze sobą potrzeby każdego dziecka, biorąc pod uwagę także możliwości pomieszczenia – jego wielkość i ustawność. Nierzadko konieczne jest przy tym pójście na kompromis, zwłaszcza gdy pokój do dużych nie należy. Trzeba wówczas wspiąć się na wyżyny kreatywności i wdrożyć taki projekt, aby dzieci swobodnie mogły korzystać z pomieszczenia, zarówno w celu relaksu, zabawy, jak i nauki.

Jak zaaranżować przestrzeń do nauki dla dwójki dzieci?

Wstawienie dwóch łóżek, czy też wybór jednego piętrowego, a także szaf i komód do przechowywania to podstawa. Gdy maluchy podrastają, potrzebują jednak dodatkowej przestrzeni do nauki – biurek oraz krzeseł, które pozwolą im na wygodne odrabianie lekcji i wykonywanie innych czynności związanych ze szkołą. To, jakie krzesło do biurka dla dzieci wybrać doradza Madrex.pl, przyglądając się popularnym rozwiązaniom. To jednak niejedyny problem. Gdy pociech w wieku szkolnym mamy dwie, pojawia się dylemat, jak to pogodzić. Trzeba w końcu znaleźć odpowiednią przestrzeń dla biurka, a nawet dwóch.

Podpowiedzi aranżacyjne można znaleźć w sieci i jest tego dużo, warto jednak wziąć też pod uwagę to, ile ma się miejsca. Trzeba to dobrze rozplanować, aby było to praktyczne. Dzieci muszą mieć zapewnione nie tylko miejsce do nauki, ale i do snu oraz relaksu.

Dwa biurka do pokoju dzieci – jak ustawić?

Wiele mieszkań posiada na tyle mały metraż, że ciężko w niewielkim pokoju wstawić więcej niż jedno biurko. Wówczas dzieci w wieku szkolnym muszą się nim dzielić, co bywa problematyczne. Gdy mamy jednak taką możliwość, warto zdecydować się na dwa biurka, przy czym należałoby je odpowiednio ustawić. Najlepiej, by były one w miarę blisko naturalnego światła, czyli okna, czasem jednak rozmieszczenie pokoju na to nie pozwala. Można biurka postawić jedno obok drugiego, na dwóch przeciwległych ścianach lub przystawić je do siebie dłuższym końcem blatu. Do tego należy dobrać wygodne, ergonomiczne fotele.

Co zamiast dwóch biurek do pokoju dzieci w wieku szkolnym?

Czasami nie ma miejsca do tego, by wstawić dwa biurka do pokoju dzieci. Istnieje wówczas problem, że rodzeństwo będzie się ze sobą cały czas kłócić, albo jedno z nich zostanie zmuszone do korzystania z innych, miej wygodnych form nauki. Rozwiązaniem może być wybór jednego, ale dłuższego blatu, do którego przystawi się dwa krzesła. Można też zdecydować się na dostawkę czy składany blat, jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca. Opcji jest wiele, a nierzadko dzieci i tak z takich biurek nie korzystają, ucząc się czy odrabiając lekcje poza pokojem. Bywa przecież, że pociechy korzystają ze stołów kuchennych czy jadalnianych lub odrabiają lekcje w salonie i tak jest im wygodniej.

Jak zaoszczędzić miejsce przy aranżacji pokoju do nauki?

Można też skorzystać z nieco innego rozwiązania, gdy naprawdę chcemy wstawić dwa biurka, a miejsca na to mimo wszystko brakuje. Ciekawą opcją jest zainwestowanie w łóżka na antresoli. Dzieci wówczas śpią na podwyższeniu, a miejsce pod materacem można zaaranżować do nauki. Wówczas na niewielkiej przestrzeni zmieszczą się zarówno łóżka, jak i biurka oraz krzesła.