Środki ochrony roślin używane rozsądnie nie stanowią zagrożenia

Zintegrowane podejście do zarządzania szkodnikami obejmuje środki zapobiegawcze i naprawcze, aby szkodniki nie spowodowały poważnych problemów, przy minimalnym ryzyku lub zagrożeniu dla ludzi i pożądanych składników ich środowiska.

Jest to elastyczna, dynamiczna strategia, która wymaga okresowej aktualizacji w miarę otrzymywania informacji z wyników praktyki zarządzania. Ochrona plonów promuje zdrowe struktury i zdrowe rośliny spożywcze oraz zrównoważone biologiczne alternatywy w zwalczaniu szkodników. Zmniejsza również ryzyko środowiskowe związane z zarządzaniem szkodnikami poprzez zachęcanie do stosowania bardziej przyjaznych dla środowiska taktyk zwalczania chwastów czy niepożądanych owadów niszczących plony. Zastosowanie kilku metod zwalczania szkodników zmniejsza potrzebę na stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, co utrzymuje lub zwiększa opłacalność programu ochrony plonów przed szkodnikami.

Przyjęcie kilku strategii ochrony plonów zapewnia korzyści ekonomiczne ze względu na trwały rozwój, zwiększoną produktywność i mniejsze zniszczenia na polach spowodowane przez szkodniki.

W dłuższej perspektywie wszyscy odnoszą korzyści dzięki zdrowszemu środowisku naturalnemu i odpowiedniej ilości żywności dostępnej w sprzedaży. Lokalnie układowe herbicydy wnikają do rośliny, na której lądują, i przemieszczają się tylko na niewielką odległość. Mogą działać zarówno jako środek ochronny, jak i do niszczenia chwastów, tak jak oprysk do rzepaku. Środki bakteriobójcze zabijają bakterie. Te środki ochronne nie mogą wyeliminować istniejących infekcji, dlatego należy je zastosować przed wystąpieniem choroby. W szczególności termin insektycyd odnosi się do substancji chemicznych, które są biologicznie aktywne i zakłócają normalne procesy biologiczne organizmów żywych uważanych za szkodniki. Bez względu na to, czy są to owady, pleśń lub grzyby, chwasty lub inne szkodliwe rośliny, w sprzedaży znajdziemy odpowiedni preparat do rozwiązania naszego problemu.