Porady ekspertów dotyczące uzyskiwania więcej z projektowania stron internetowych

Jeśli uważasz, że wszystkie witryny są podobne, powinieneś spędzić kilka godzin na surfowaniu w Internecie i porównywaniu popularnych witryn, takich jak Facebook, z mniejszymi witrynami.

Przekonasz się, że istnieją znaczne różnice w wyglądzie i użyteczności tych bardzo różnych witryn. Zapoznaj się z pomysłami tutaj, aby zwiększyć swoją świadomość możliwości, które możesz włączyć do swojego projektu internetowego.Nie staraj się zmieścić zbyt wiele na jednej stronie podczas projektowania witryny internetowej. Jeśli Twoja strona jest zbyt zajęta, ładowanie potrwa znacznie dłużej i może przytłoczyć odwiedzających. Kiedy masz zamiar umieścić dużo treści, twórz strony na wszystko, co możesz, aby zmniejszyć bałagan na swojej stronie.Może wyglądać ładnie, ale trzymaj się z dala od zbyt wielu animacji na swojej stronie. Obracanie, obracanie i miganie strony powitalnej sprzedaży może wyglądać fajnie, ale prawdopodobnie odstraszy potencjalnych widzów. Gdy dodasz zbyt wiele krzykliwych plam w ten sposób, Twoja witryna będzie wyglądać na amatorską, co nie jest wiadomością, którą chcesz przekazać.Jeśli uważasz, że do Twojej witryny można uzyskać dostęp z urządzeń mobilnych, warto zadbać o prostotę projektów. Użycie lampy błyskowej, nadmierne obrazy i skomplikowane menu nie przełożą się dobrze na platformę mobilną. Zadbaj o czystość i prostotę strony lub utwórz specjalną witrynę mobilną dla swoich użytkowników.Aby użytkownicy byli zadowoleni, nie podkreślaj słów. Podkreślenie słów w Internecie oznacza, że ​​słowo jest łączem, które można kliknąć. Jeśli masz na swoich stronach zbyt wiele słów, które są podkreślone jako linki, które można kliknąć, odwiedzający będą sfrustrowani ciągłymi próbami ich klikania.Wybierz swojego usługodawcę hostingowego ostrożnie. Niektóre hosty wymagają linku do nich, podczas gdy inne mogą zmusić Cię do zainstalowania ich wyskakujących okienek. Porady ekspertów dotyczące uzyskiwania więcej z projektowania stron internetowych

Powinieneś także przetestować ich wydajność za pomocą jednego z wielu narzędzi dostępnych za darmo online, ponieważ nie chcesz hostować z kimś, kto stale jest powolny lub ulega awarii.Poświęć trochę czasu na dokładne przemyślenie treści, których używasz w swojej witrynie, aby upewnić się, że jest interesująca.

Chociaż ogólny wygląd Twojej witryny jest ważny, to treść sprawia, że ​​wracają po więcej. Odwiedzający prawdopodobnie powrócą do Twojej witryny, jeśli uznają, że treść zawiera informacje i spełnia ich potrzeby.Najlepsze strony internetowe przekazują wiele informacji za pomocą niewielkiej ilości słów. Jeśli jesteś rozwlekły, ludzie łatwo się znudzą i znajdą inną stronę, która jest bardziej zwięzła. Upewnij się, że jakakolwiek treść jest istotna i łatwa do zrozumienia – gazety używają poziomu czytania ósmej klasy, który jest najczęstszym poziomem czytania i pisania.Każda strona Twojej witryny powinna mieć możliwość powrotu do strony głównej lub „domu”. Gwarantuje to, że gdy użytkownicy wejdą głębiej w Twoją witrynę, zawsze będą mogli zacząć od nowa, jeśli stracą miejsce, co doprowadziło ich do strony, na której aktualnie się znajdują.Upewnij się, że masz wystarczająco dużo informacji na stronie swojej firmy, aby odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o tym, kim jesteś i co możesz im zaoferować. Te strony są często nudne i nieciekawe. Postaraj się napisać tę treść w zabawny sposób. Daj ludziom wprowadzenie do własnego doświadczenia, tego, jak zainteresowałeś się projektowaniem stron internetowych, inspiracji i jakie są Twoje cele biznesowe.Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz kolejnym twórcą takiego szaleństwa jak Facebook czy Google. Jeśli nie wpadniesz na najlepszy pomysł, mierz niżej. Jednak nie zniechęcaj się tym, ponieważ możesz tworzyć witryny o wysokiej jakości, które docenią miliony użytkowników. Skorzystaj z tego artykułu, aby rozpocząć projektowanie!