Szczotkarki do drewna do wykańczania powierzchni drewnianych

Dobrze wyposażony zakład stolarki, powinien posiadać wiele specjalistycznych narzędzi. Wśród nich znajdziemy przykładowo piła stołowa jest zwykle uważana za centralny punkt warsztatu.

Ponieważ piła stołowa może wykonać tak wiele zadań, często jest to jedyne narzędzie, wokół którego zaprojektowano warsztat. Urządzenie będzie wymagało z pewnością wytrzymałego stołu, solidnej ramy oraz mocnego silnika. Dobrym pomysłem będzie także wiertarka stołowa, jest bardzo wszechstronną maszyną do obróbki drewna, która z powodu problemów z rozmiarem zwykle znajduje się tylko w warsztacie stolarskim. Chociaż można go używać do wiercenia precyzyjnych otworów w tradycyjny sposób, można go również używać do wiercenia otworów pod różnymi kątami. Ze wszystkich narzędzi do obróbki drewna najprawdopodobniej najłatwiejszym w cięciu precyzyjnych krzywych jest piła taśmowa. Oprócz cięcia gładkich krzywych idealnie nadaje się również do cięcia szerokich pasków materiału. Możesz nawet użyć jej do wykonania cięć, które zwykle byłyby zarezerwowane dla piły radialnej lub piły stołowej. Podczas gdy wielu stolarzy unika piły z ramieniem radialnym to piła z ramieniem promieniowym może naprawdę zapewnić wygodę. Z pewnością zastąpi ona wiele narzędzi do prac, które można wykonać za pomocą jednej dobrej piły z ramieniem radialnym.

Gdy deski są zbyt grube, najlepszym narzędziem do strugania ich do odpowiedniej grubości jest strugarka do powierzchni. To przydatne narzędzie zdziera równomierną warstwę zapasu z powierzchni deski, umożliwiając stolarzowi złagodzenie desek o dowolnym rozmiarze do dokładnej grubości potrzebnej do projektu. Dobry stolarz powinien posiadać także frezarki, oraz szczotkarki do drewna. Dzięki nim można wykończyć powierzchnie drewniane, dzięki temu można będzie uzyskać bardzo gładką strukturę drewna,. Następnie drewno można pomalować środkiem zabezpieczającym, lub też lakierem. Jest to narzędzie, które z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu. Zatem jeżeli wykonujemy wiele projektów stolarskich warto zakupić szczotkarki do drewna w ofercie JP Tech, ułatwią one nam pracę, i sprawią iż nasze produkty będą lepszej jakości.