Klasyczne czy designerskie – jakie meble do kancelarii?

Niewielka przestrzeń, jaką dysponuje większość przedsiębiorców to nie lada wyzwanie jeśli chodzi o jej aranżację. Niejednokrotnie biuro to także miejsce przechowywania wielu niezbędnych dokumentów, dlatego aranżacja powinna być przemyślana i maksymalnie nastawiona na funkcjonalność. Biuro to także miejsce, które staje się wizytówką firmy, dlatego nie należy pomijać aspektu wizualnego. W jaki sposób urządzić wygodne i praktyczne miejsce do pracy?

Rozmiar pomieszczenia a typy mebli do biura

To właśnie w pracy przeciętnie spędza się ok 8h dziennie, dlatego tak ważne jest, aby przestrzeń biurowa została odpowiednio zaprojektowana i dostosowana do potrzeb jej użytkowników. Przede wszystkim warto mieć na uwadze rozmiar pomieszczenia, jakim przyjdzie dysponować i jego ograniczenia takie jak rozmieszczenie okien, gniazdek z prądem oraz fakt istnienia przestrzeni przeznaczonej na podejmowanie gości. W przypadku biura przeznaczonego wyłącznie do pracy warto zastanowić się nad zakupem praktycznych i wygodnych mebli. Absolutną podstawą każdego biura są jego biurka. To przy nich spędza się najwięcej czasu, to dzięki nich praca przebiega w sposób usystematyzowany i uporządkowany oraz to właśnie one pozwalają na zorganizowanie powierzchni wokół pracownika. Mając na uwadze rozmiar pomieszczenia, można śmiało zaproponować rozwiązanie dla dużych biur, jakim jest biurko finezja. W przypadku mniejszych powierzchni praktyczne i wygodne okaże się biurko indianapolis, które pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów z powodzeniem posłuży w nowoczesnym biurze. Nie bez znaczenia będzie także miejsce do przechowywania dokumentów, materiałów biurowych i różnorodnych źródeł wiedzy. Warto zaplanować pojemne regały, które pozwolą na pomieszczenie wszelkich niezbędnych elementów codziennej pracy. W przypadku gdy do dyspozycji pozostaje większa powierzchnia, warto zaplanować kącik przeznaczony zarówno do odpoczynku, jak i  rozmów z kontrahentami. Wygodna kanapa, elegancka ława, czy choćby ustawione naprzeciwlegle komfortowe fotele to świetne miejsce do dyskusji, czy relaksu podczas przerwy w pracy.

 

Praktyczne meble gabinetowe czyli jakie?

Choć własny gabinet kojarzy się głównie z luksusem i biurem prezesa, niejednokrotnie jest miejscem prowadzenia rozmów biznesowych i negocjacji. Bardzo ważne jest, aby meble gabinetowe prezentowały się atrakcyjnie i zapewniały o dobrym statusie i ładzie w przedsiębiorstwie. Każdy, wliczając w to kontrahentów, ocenia pomieszczenie na podstawie jego wyglądu, opinia ta pośrednio rzutuje na postrzeganie firmy, z którą podejmuje się współpracę, dlatego warto zwrócić uwagę na wygląd i kompozycję mebli. Wyposażenie gabinetu najczęściej składa się z wygodnego i szerokiego biurka, na którym prezentowane są najważniejsze dokumenty dotyczące współpracy. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, warto wykorzystać także system meblowy zonda, który pozwoli na uporządkowanie dokumentacji i przestrzeni, jaką otaczać będzie osoba pracująca w gabinecie. Projektując to pomieszczenie, warto pamiętać o odwiedzających je gościach. Z myślą o nich warto wyposażyć gabinet w wysokiej jakości, wygodne krzesła, a jeszcze lepiej w przestrzeń wyposażoną w gustowne fotele i ocieplającą atmosferę lampę. Pozwoli to na stworzenie atmosfery komfortu, zaufania i poufności tak niezbędnej podczas prowadzenia kluczowych rozmów biznesowych. Jeśli przedsiębiorca chciałby pochwalić się osiągnięciami firmy, nagrodami lub ciekawymi zdjęciami z podróży służbowych, warto wyeksponować je na regale lub ścianie. Komoda zonda oprócz swoich praktycznych cech pełni także funkcję reprezentacyjną, pozwalając na uwypuklenie osiągnięć, nagród i zdobytych certyfikatów. 

 

Systemy mebli do biura

Aby zachować spójną całość i wizualnie połączyć poszczególne elementy wyposażenia wnętrz, warto zaopatrzyć się w meble z jednej linii. Jest to szczególnie ważne jeśli zamysłem jest stworzenie spójnego i uporządkowanego biura, które stanie się przyjazną przestrzenią zarówno dla pracowników jak i kontrahentów. W celu odpowiedniego zagospodarowania dostępnej przestrzeni dobrze jest wyposażyć biuro w dedykowane dla niego systemy mebli. W ich skład wchodzą nie tylko biurka i krzesła ergonomiczne pasujące do siebie wizualnie, systemy te to także obszerne, praktyczne regały i komody z pojemnymi szufladami mogącymi pomieścić wszelkie niezbędne dokumenty. 

 

Rodzaje biurek

Biurko to centralny element aranżacji biura i choć staje się jego centrum, nie powinno przytłaczać i zagracać dostępnej przestrzeni. W zależności od ustawności pomieszczenia warto odpowiednio dobrać do niego biurko. Dostępne są dwa rodzaje mebli, proste, które z powodzeniem mogą zostać postawione zarówno na środku pomieszczenia, jak i wzdłuż ściany oraz narożne. Te drugie z powodzeniem wpasowują się w ograniczoną przestrzeń, oferując swoim użytkownikom maksimum funkcjonalności i przestrzeni. Niezależnie od rodzaju biurka warto pamiętać, że o jego wygodzie i ergonomii będzie decydować ustawienie względem budowy ciała użytkownika. Dlatego też warto przed zakupem sprawdzić, czy posiada ono odpowiedni certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo i właściwe dostosowanie do pracy w pozycji siedzącej.