Jeśli samochód ulegnie awarii zadzwoń po pomoc drogową

Przebita opona, rozładowany akumulator lub inne drobne usterki mechaniczne mogą zakłócić płynną jazdę samochodu.

Może to być dla niektórych osób stresujące, jeśli samochód zepsuje się w nieznanym miejscu i z dala od budynków mieszkalnych. W takich okolicznościach warto zadzwonić po firmę holowniczą, aby udzielili ci pomocy, zamiast na własną rękę próbować rozwiązać zaistniałą sytuację. Pomoc drogowa może być uwzględniona przez firmę ubezpieczającą samochód, jednak nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe zapewniają tę funkcję w pełnym zakresie usług. Firmy zajmujące się holowaniem pojazdów zapewniają wiele usług z zakresu pomocy drogowej, jak całodobową pomoc w nagłych wypadkach, holowanie uszkodzonych pojazdów, rozruch rozładowanego akumulatora, rozwiązanie sytuacji, kiedy kluczyk pozostaje zatrzaśnięty w pojeździe, wymiana przebitej opony, awaryjny dowóz paliwa, oraz drobne naprawy mechaniczne, o ile mogą one zostać szybko przeprowadzone na poboczu drogi. Jeśli samochodu mimo wszystko nie da się uruchomić, potrzebne będzie przetransportowanie pojazdu do warsztatu samochodowego na lawecie. Zasadniczo wszystkie te usługi są bezpłatne w ramach ubezpieczenia, ale w niektórych przypadkach musisz ponieść określone koszty, na przykład jeśli skończy ci się paliwo, będziesz musiał zapłacić za wymianę paliwa później, jeśli pojazd ma być dodatkowo holowany. Jeśli samochód ulegnie awarii zadzwoń po pomoc drogową

W zimie samochody są bardziej narażone na awarie i wypadki, dlatego korzystanie z usług pomocy drogowej jest wtedy najbardziej powszechne.

Nie ma powodu do paniki i martwienia się, jeśli masz problem z samochodem na poboczu drogi, taki jak pęknięta opona, brak paliwa w samochodzie lub inne sytuacje awaryjne, ponieważ możesz wezwać w każdej chwili pomoc drogową. Najpierw zabezpiecz swój pojazd na poboczu, a następnie skontaktuj się z firmą holowniczą samochodu, aby pomoc drogowa wroclaw – auto-pomoc-24h.pl rozwiązała kłopot z samochodem w nagłych wypadkach. Dyspozytorzy natychmiast wyślą pomoc i mechaniczną załogę do miejsca, w którym się znajdujesz. Mogą również zaoferować natychmiastowe usługi holowania, jeśli problemu z twoim samochodem nie uda się rozwiązać na miejscu.