JAKIE DRZWI WEWNĘTRZNE WYBRAĆ DO NASZEJ ARANŻACJI?

Z reguły projektowanie wnętrz nie należy do najprostszych zdań i z pewnością nie można tego zjawiska bagatelizować. Przemyślane i kreatywne rozwiązania naszych pomieszczeń nie tylko mogą zrobić wrażenie na znajomych bądź rodzinie, ale przede wszystkim wpływają na nasze samopoczucie i relacje z najbliższymi. Powiedzmy sobie otwarcie – przyjemniej przygotowuje i spożywa się posiłki w przestronnej i dobrze zaprojektowanej kuchni z kafelkami w kolorze beżowym i mahoniową podłogą rodem z filmu Mr & Mrs Smith, który zresztą każdemu mocno polecam.

Wbrew pozorom w doborze aranżacji bardzo istotny element stanowią drzwi wewnętrzne. W zależności od ich doboru mogą ją zdominować lub uzupełniać. Przed przystąpieniem do wyboru drzwi należy mocno się zastanowić, jaki ich rodzaj najbardziej nas interesuje. Do wyboru mamy drzwi drewniane, malowane lub szklane. Nie każdy z tych rodzajów będzie pasował do naszego domu lub mieszkania.

Drzwi szklane lubią połączenie przestrzeni biurowych z mieszkalnymi, gdzie mamy do dyspozycji dużą ilość niewielkich pomieszczeń z wąskimi korytarzami. Z kolei drzwi drewniane lub malowane świetnie pasują do dużych pomieszczeń, a w zależności od zastosowania mogą być zupełnie niewidoczne lub świetnie podkreślać zaprojektowane przez nas wnętrze.

W dobrze odpowiednich drzwi warto również zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

  • Kierunek drzwi: do dyspozycji mamy drzwi prawo lub lewostronne, jak to sprawdzić? Należy stanąć przed drzwiami w taki sposób, aby otwierały się w naszą stronę. Jeśli zawiasy znajdują się po lewej stronie to drzwi są lewostronne
  • Sposób otwierania: możemy wyróżnić drzwi otwierane do środka lub na zewnątrz. Do pokoi stosuje się drzwi otwierane do wnętrza pomieszczenia, z kolei kuchnia, łazienka i inne pomieszczenia, w których znajduje się urządzenie zasilane gazem powinny otwierać się na zewnątrz
  • Rozmiar drzwi: w zależności od wielkości możemy zastosować drzwi o wymiarach 80, 90 lub 100 cm i wysokości około 200 cm.
  • Cena: warto wziąć pod uwagę zamówienie wraz z montażem, wtedy zapłacimy mniejszy podatek, bo nie 23 a 8%

Rynek oferuje nam ogromną ilość drzwi wewnętrznych różnego rodzaju. Coraz popularniejsze stają się drzwi, których skrzydła wykonane są w podobny sposób do ścian, co pozwala nam na skuteczne ich wpasowanie w nasz wystrój. Do dyspozycji mamy wiele wzorów oraz kolorów. Możemy również zdecydować o tym, czy drzwi mają być malowane czy pokryte tapetą. W razie jakichkolwiek problemów w wyborze odpowiedniego asortymentu z pomocą przychodzą nam doradcy, z których usług możemy w każdej chwili skorzystać i którzy zazwyczaj znajdują się w ofercie producenta lub sklepu. Warto zwrócić uwagę również na to, czy sklep dysponuje stroną internetową z ofertą.

Ciekawą pozycję stanowi firma https://decolan.pl specjalizująca się w projektowaniu i realizacji zamówień na drzwi wewnętrzne na terenie Gdańska i okolic. Warto zapoznać się z ofertą firmy: https://decolan.pl/drzwi,14,pl.html gdzie możemy znaleźć drzwi idealne dla nas. Firma ma szeroką ofertę i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, a w sytuacji, kiedy oferowane produkty nie przypadną nam do gustu możemy skorzystać z funkcji ‘drzwi według projektu’ i sami decydujemy o tym, jakie drzwi wewnętrzne mają wypełnić nasze wnętrze. Firma oferuje dowóz i montaż drzwi wewnętrznych na terenie Gdyni jak również obsługuje pozostałe okolice Trójmiasta.