KILKA SŁÓW O BŁĘDACH POPEŁNIANYCH PODCZAS REMONTU

Remont domu bądź mieszkania to aspekt naszego życia, z którym w pewnym jego momencie każdy musi się zmierzyć. O ile wykonanie remontu nie należy do rzeczy najprostszych, to z pomocą osób trzecich jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Natomiast na sam poziom tej realizacji składa się wiele czynników. Często ilość błędów występująca przy pracach remontowych jest zatrważająca, szczególnie, jeśli działamy sami bez dokładnego planu i oszacowanych kosztów. Co zrobić, aby nasz remont mieszkania nie był wart fortunę? Listę działań wymieniamy poniżej.

Pierwszym istotnym aspektem jest zaplanowanie i dokładne domknięcie budżetu. Często popełnianym błędem jest źle określony budżet, który planujemy przeznaczyć na remont. Ważne jest, aby założyć odpowiednią rezerwę budżetową i dla przykładu, jeśli oszacujemy remont naszego mieszkania na kwotę 50 tysięcy złotych to warto do tej sumy dorzucić kolejne 10 tysięcy złotych. Remontując mieszkanie w bloku z wielkiej płyty np. na warszawskim Ursynowie często nie wiemy, co napotkamy w ścianie, bądź pod parkietem. Możemy spotkać się z trudnościami, o których będąc laikami do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Ważny element naszego remontu stanowi firma budowlano remontowa Błędny wybór fachowców to problem powszechny. Warto zlecić remont naszego mieszania w Warszawie profesjonalistom, którzy nie będą kusić atrakcyjnymi cenami świadczonych usług remontowo budowlanych, a zamiast tego swoją autentyczność potwierdzą doświadczeniem i długoletnią obecnością na rynku, jak np. doskonalewnetrza.pl/. Warto również przejrzeć ofertę naszej ekipy, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html.

Problemy miewamy również z oszacowaniem czasu prowadzonych prac remontowych. Podobnie jak z budżetem również tutaj powinniśmy założyć pewien margines, tym bardziej, jeśli firma świadcząca usługi remontowo budowlane założy zbyt optymistyczny scenariusz. Pamiętajmy, aby nie wierzyć w każde słowo fachowców i kierujmy się też własną intuicją! Tutaj należy sobie również powiedzieć otwarcie – zakończenie prac remontowych następuje przez nas, nie firmę remontową. Często po odbiorze wykonanej usługi okazuje się, że sporo rzeczy jest wykonanych w sposób niewłaściwy i wymagają one poprawek.

Błędne oszacowanie zapotrzebowania na materiały również jest często spotykane wśród osób decydujących się na remont. Powinniśmy zrezygnować z pomysłu o minimalizacji ilości zamówionych produktów i zaplanować drobny bufor. Jest to o tyle istotne, że w momencie uszkodzenia płytek w łazience lub korytarzu po roku użytkowania, mamy pewność, że w garażu znajduje się ta sama partia płytek o takim samym kolorze i wzorze.

Warto zwrócić uwagę również na konsekwencje w realizacji pierwotnego projektu. Nie powinniśmy rezygnować z naszej początkowej wizji, tylko, dlatego, że osoby trzecie zasugerują nam zmianę lub zastosowanie innych materiałów. Kwestia szczególnie istotna w momencie, gdy już wcześniej zaopatrzyliśmy się w produkty potrzebne do remontu. Pamiętajmy o optymalizacji naszego remontu – planujmy długo, remontujmy krótko.

Często popełnianym błędem jest również ignorowanie wad naszej firmy remontowo usługowej. W zależności czy nasze zlecenie będzie polegać na malowaniu wnętrza naszego warszawskiego mieszkania, remoncie łazienki lub wykończeniu kompleksowym mieszkania pod klucz, powinniśmy zwrócić uwagę na wyposażenie, jakim dysponują wynajęci przez nas fachowcy.