Jak uzyskać niską ratę kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem, które kredytobiorca będzie spłacał przez wiele lat, oczywiście będziemy poszukiwali kredytu, który będzie posiadał najniższą ratę, suma wszystkich opłat związanych z kredytem będzie najniższa.

Warto pamiętać, iż nie tylko oprocentowanie ma wpływ na ostateczną wielkość raty, dodatkowo musimy liczyć się z opłatami, które często określone są w umowie.

Jak uzyskać niską ratę kredytu hipotecznego?

Dodatkowe koszty przy kredycie hipotecznym

Może być pobrana przykładowo prowizja za udzielenie kredytu, często będzie ona wyrażona w procentach, w zależności od banku może być niższa w przypadku jeżeli posiadamy tam konto, czy też korzystamy z karty kredytowej danego banku. Dodatkowo będą to także koszty związane z wpisem do księgi wieczystej, wyceną nieruchomości, dlatego warto sprawdzić w umowie, czy bank indywidualnie wyceni nieruchomość, czy też może posłużyć się naszą wyceną. Jest to także ubezpieczenie na życie kredytobiorcy, pamiętajmy iż kredyt hipoteczny to często zobowiązanie na 25 lat, dlatego bank chce się zabezpieczyć. Będzie to także ubezpieczenie przykładowo od utraty pracy. Dodatkowo podczas sprzedaży naliczana będzie także opłata skarbowa od czynności cywilnoprawnych. Zatem ostateczny koszt kredytu może być dużo wyższy niż ten, który wynikałby z wysokości oprocentowania.

Wielu cennych informacji związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego może udzielić nam doradca finansowy. Jest osoba, która posiada bardzo dobre rozeznanie w rynku finansowym, kredytowym, może wybrać dla nas najlepszy kredyt spośród kilkudziesięciu ofert dostępnych na rynku. Dzięki temu możemy wiele zaoszczędzić, dodatkowo jest to osoba, która poprowadzi nas poprzez cały proces związany z ubieganiem się o kredyt. Pomoże nam skompletować całą dokumentację, przykładowo związaną z zatrudnieniem, która będzie konieczna w przypadku złożenia wniosku o kredyt hipoteczny.

Możemy obecnie skontaktować się z doradcą kredytowym online, na stronie http://www.strzylak.pl znajdziemy zakres usług, jakie może świadczyć w przypadku pomocy z kredytem hipotecznym. Jego pomoc może znacznie przyspieszyć uzyskanie pieniędzy z banku, jak również możemy wybrać najlepszą ofertę, będziemy wówczas płacić niską ratę.