Doskonałe wskazówki, które pomogą Ci radzić sobie z astmą

Czy jesteś jedną z milionów osób cierpiących na astmę układu oddechowego? Czy czujesz, że Twój stan powstrzymuje Cię od życia tak, jak byś chciał, lub zobaczenia pełnego potencjału swojego życia? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy możesz zrobić coś, aby skuteczniej radzić sobie ze swoim stanem!Ważne jest, abyś nie był zbyt zestresowany, jeśli cierpisz na astmę.

Stres i panika to główne przyczyny ataków astmy. Staraj się też nie tracić panowania nad sobą. Złość może spowodować trudności w oddychaniu, co z kolei może wywołać ataki astmy.Poznaj sytuacje i stany, które powodują u Ciebie ataki astmy, i trzymaj się od nich z daleka w przyszłości tak bardzo, jak to możliwe. Może to być coś, na co masz alergię, na przykład pyłki lub kurz. Lub może być konieczne unikanie pewnych czynności, które przeciążają twoje ciało. Postaraj się zrozumieć i określić, co dokładnie wywołuje astmę, aby wiedzieć, czego należy unikać.Niektóre leki mogą nasilać objawy astmy jako efekt uboczny. Niektóre NLPZ i aspiryny zrobią to za Ciebie. Dodatkowo beta-blokery, rodzaj leków stosowanych w chorobach serca i nadciśnieniu, mogą powodować objawy astmy. Upewnij się, że skonsultujesz się z lekarzem w sprawie astmy i możliwych reakcji na leki.W przypadku osób z ciężką astmą, przed pójściem spać upewnij się, że używasz nebulizatora. Twoje płuca będą bardziej otwarte i łatwiej będzie Ci spać przez całą noc dzięki zastosowaniu nebulizatora. Staraj się trzymać inhalator ratunkowy blisko łóżka.Czasami łatwo dać się złapać bez inhalatora. Jeśli czujesz i zbliża się atak astmy, ale nie masz pod ręką inhalatora, spożyj trochę kofeiny. Kawa, herbata, napoje energetyzujące lub cokolwiek, co możesz znaleźć. Kofeina otworzy drogi oddechowe i ułatwi oddychanie.Jeśli jesteś osobą, która dostaje ataku astmy związanego z objawami podobnymi do alergii, możesz użyć leków, które pomogą. Doskonałe wskazówki, które pomogą Ci radzić sobie z astmą

Jeden z dostępnych leków przeciwciałowych nazywa się Omalizumab i może być przepisany przez lekarza lub alergologa.Jeśli zmagasz się z astmą, koniecznie stosuj lek rozszerzający oskrzela.

Jest to najczęściej przepisywana kuracja dla osób zmagających się z astmą. Dostępne są dwa rodzaje leków rozszerzających oskrzela. Pierwszym z nich jest krótko działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w celu zmniejszenia natychmiastowych objawów. Drugi rodzaj to długo działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w stałej opiece nad astmą.Możesz rozważyć nie zajście w ciążę, jeśli masz ciężką astmę. Hormony wywoływane w czasie ciąży mogą nasilać objawy astmy. Jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę i masz astmę, upewnij się, że Twój lekarz wie o Twojej astmie, aby mógł pomóc kontrolować objawy podczas ciąży.Jeśli zauważysz, że używasz inhalatorów awaryjnych częściej niż dwa razy w tygodniu, możesz rozważyć zmianę leków na astmę. Niektóre leki działają lepiej lub gorzej u różnych osób, więc nie powinieneś ograniczać się do pierwszego, którego spróbujesz. Jeśli czujesz, że objawy nie ustępują, poproś lekarza o wypróbowanie innego leku.Katar sienny i przeziębienia mogą pogorszyć objawy astmy, więc przygotuj się na potrzebę zwiększonego leczenia. Skutki choroby mogą powodować tymczasowe nasilenie astmy, co wymaga zmiany leczenia. Twój lekarz może potrzebować dodać nowe metody leczenia do typowego schematu leczenia astmy, dopóki nie poczujesz się dobrze.Mam nadzieję, że ten artykuł pokazał ci coś, czego nie wiedziałeś o astmie, co pomoże ci poprawić jakość życia. To, że masz astmę, nie oznacza, że ​​nie możesz robić tego, co chcesz! Zastosuj rady z tego artykułu już teraz i żyj lepiej.