Jeden pokój, dwa biurka. Jak ustawić dwa biurka, albo biurko dla dwóch osób?

Ustawienie biurek wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Dotyczy to zarówno aranżowania pokoju rodzeństwa, jak i planowania biura. Sposobów na ustawienie tego rodzaju mebli jest kilka, dobrze je znać, by wypróbować je u siebie. Jak więc ustawić biurka dla dwóch osób? A może lepiej kupić mebel, który od razu będzie przystosowany do korzystania przez dwóch użytkowników?

Jak ustawić biurko dla dwóch osób?

Pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni do pracy lub nauki dla dwóch osób nie brakuje. Kłopotliwe może być jedynie odpowiednie rozplanowanie, gdzie mają stanąć meble, by dla każdego było to maksymalnie komfortowe. Jak ustawić biurko dla dwóch osób, podpowie ci biurka.com.pl/biurko-dla-2-osob-jak-ustawic-jak-urzadzic, wiele też zależy od tego, jaki rodzaj mebla wybierzesz. Inaczej urządza się pokój z pojedynczymi biurkami, a inaczej z takimi, które są już zaprojektowane do użytku przez dwie osoby.

Pojedyncze biurka – jak ustawiać?

Biurka pojedyncze ustawiać można na wiele sposobów. Sporo zależy tu od wielkości pomieszczenia, rozmieszczenia okien i innych mebli. Można ustawić je w dwóch różnych miejscach w pokoju, a można pomyśleć, jak rozplanować układ pomieszczenia, by blaty znajdowały się blisko siebie. Popularnym rozwiązaniem jest stawianie biurek tak, by stykały się zewnętrznymi krawędziami. Wówczas osoby, które przy nich pracują lub uczą się, mają zagwarantowaną przestrzeń dla siebie, nikt nie patrzy im przez ramię.

Kolejnym sposobem jest ustawienie biurek w jednej linii. Wówczas lepiej zadbać o to, by meble rozdzielała ścianka, która zwiększy komfort pracy i doda więcej prywatności pracownikom. Można też ustawić w podobny sposób blaty, ale usadzić pracowników po przekątnej. Wtedy będą oni mieli więcej przestrzeni do pracy i nie będą musieli siedzieć w swoim bezpośrednim towarzystwie.

Biurka dla dwóch osób na zamówienie

Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie biurek dla dwóch osób na specjalne zamówienie. Wtedy można dopasować szerokość i długość blatów nie tylko do powierzchni pokoju, ale i do indywidualnych potrzeb pracowników. Takie meble przyjmować mogą różne kształty. Jeżeli w pomieszczeniu wolne do zaaranżowania są kąty, warto pomyśleć o biurkach narożnych. Muszą być one jednak odpowiednio duże, by faktycznie dwie osoby mogły pracować komfortowo.

Biurka na zamówienie dla dwóch osób mogą przyjmować różne kształty. Poza blatami „L” można jeszcze kupić biurka na planie kwadratu. Na środku mogą być one od razu rozdzielone przegródką, która oddzieli od siebie pracowników. Takie meble powinny być odpowiednio szerokie, by użytkownicy nie stykali się ze sobą nogami. Niektórzy na dole również instalują takie odgradzające ścianki.

Biurka na zamówienie mogą być też przystosowane do pracy po przekątnej blatu. Takie modele nie muszą mieć regularnych kształtów, niektóre są zaokrąglone. Przy wyborze takiego wariantu dobrze jest zwrócić uwagę, by krawędzie z każdej strony były wygładzone. Najczęściej takie biurka stają na środku pokoju, zatem muszą nienagannie się prezentować.