Obowiązkowy przegląd techniczny pojazdu

Każdy kierowca powinien zadbać o odpowiedni stan techniczny pojazdu, w przypadku starszych pojazdów co roku należy wykonać przegląd techniczny, podczas którego sprawdzanych jest wiele elementów pojazdu, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo.

Oczywiście w przypadku nowych aut pierwszy przegląd techniczny wykonywany jest po trzech latach, następnie po dwóch latach, kolejne co roku. Jednak samochody wyposażone w instalacje LPG bez względu na wiek muszą być badane co roku. Oczywiście należy zwrócić uwagę iż badanie jest bardzo dokładne, ma na celu wykrycie wszystkich nieprawidłowości.

Obowiązkowy przegląd techniczny pojazdu

Jakie nieprawidłowości może wykryć przegląd techniczny?

Oczywiście podczas przeglądu technicznego naszego pojazdu sprawdzane są wszystkie elementy które mogą się zużywać. Z pewnością będzie to układ hamulcowy, gdzie sprawdzane będą tarcze, klocki, ilość płynu hamulcowego. Oczywiście w tym przypadku mierzona jest siła hamowania, równe rozłożenie siły hamowania na poszczególnych osiach. Oczywiście sprawdza się także ustawienie świateł czy układ elektryczny pojazdu. Naturalnie jednym z ważniejszych elementów jest układ kierowniczy oraz układ zawieszenia, w tym przypadku sprawdzane są układy aby wykryć ewentualne luzy, sprawdzić które elementy należy ewentualnie wymienić. Dodatkowo należy sprawdzić także stan ogumienia, karoserii, osoba wykonująca przegląd sprawdzi także stan bieżnika.

W czasie badania technicznego sprawdzana jest także emisja spalin, głośność układu wydechowego, także sprawdzana jest jego szczelność. Specjaliści sprawdzają także stan uszczelek, wykrywają ewentualne wycieki płynów, należy sprawdzić także takie elementy jak zbiornik paliwa czy zderzak. Oczywiście należy także wykonać sprawdzenie naciągu w pasach bezpieczeństwa, stan ABS, działanie klaksonu. W przypadku kiedy posiadamy instalację LPG należy wykonać dodatkowe badania związane ze szczelnością, poprawnością zamontowania instalacji gazowej.

W każdym mieście znajdziemy miejsce w którym możemy wykonać przegląd techniczny Lublin jest miastem w którym znajdziemy wiele firm które wykonują badania, z pewnością dzięki temu możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo, jak również bezpieczeństwo współuczestników ruchu. Mamy wówczas pewność iż nasze auto jest sprawne techniczne, nie zawiedzie nas, działają w nim hamulce oraz wszystkie ważne systemy.