Zalety balustrad wykonanych ze szkła

Dzisiejsza technologia umożliwia wytwarzanie szkła, które jest mocne i bezpieczne.

W rzeczywistości grube, hartowane szkło, które służy do wykonywania szklanych balustrad, rzadko pęka. Przełamanie tych silnych balustrad wymaga ekstremalnej presji strukturalnej, ponieważ często są one tak wytrzymałe jak stal. Nawet jeśli szkło hartowane pęknie, odłamki szkła nie są ostre, co oznacza, że szkło jest doskonałym i bezpiecznym wyborem do każdego obszaru, nawet w domach, w których mogą przebywać dzieci czy zwierzęta.

Zalety balustrad wykonanych ze szkła

Nowoczesne balustrady szklane zewnętrzne

Szklane balustrady zewnętrzne pozwalają również swobodnie przenikać światłu, zwiększając obecność światła słonecznego, a także zapewniając bardziej otwarte, przewiewne wrażenie w pomieszczeniu. Elegancką opcją mocowania balustrady do podłogi jest zastosowanie zacisków ze stali nierdzewnej. Ten system jest czysty i łatwy, a dostępnych jest wiele rodzajów zacisków. Jednak zaciski muszą być przetestowane, aby wytrzymać wymagane obciążenie szklanych tafli. Inna możliwość wykonania szklanej balustrady na schody lub szklanej balustrady balkonowej jest jej wypełnieniem szklanymi panelami. W tym systemie elementami konstrukcyjnymi balustrady są poręcze i słupki, a nie samo szkło.

Możesz wybrać pochwyt i słupki malowane proszkowo lub ze stali nierdzewnej. Tafla szkła mocowana jest do słupków za pomocą zacisków ze stali nierdzewnej lub malowanych proszkowo. Dobrym rozwiązaniem, aby jednocześnie uzyskać nowoczesny i klasyczny wygląd, jest zastosowanie szklanych paneli wypełniających wspartych na drewnianej poręczy i drewnianych słupkach. W tym systemie szkło będzie mocowane do słupków za pomocą zacisków i może być również przymocowane do poręczy.

Funkcjonalne i wizualne zalety szklanych balustrad sprawiają, że jest to doskonały wybór do każdego budynku. Chociaż możesz zapłacić nieco więcej za balustrady szklane zewnętrzne, jest to opłacalna inwestycja, ponieważ mogą przetrwać wiele lat bez żadnych uszkodzeń. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad przebudową domu, czy projektujesz nowy budynek, weź pod uwagę wszystkie korzyści, jakie oferuje balustrada szklana.