Wykończenie domu z zastosowaniem sufitów podwieszanych

Interesującym rozwiązaniem, jakie coraz częściej spotykamy w naszych domach, są sufity podwieszane. Robiąc remont, domu, można pokusić się o zamontowanie sufitu, z płyty gipskarton.

W płytę można zamontować różne punkty świetle, w sposób, jaki najbardziej będzie nam odpowiadał. Będzie to rozwiązanie, które co prawda, obniży nasze mieszkanie, to jednak sprawi, że pomieszczenia będą wyglądały ładniej i nowocześniej. Sami możemy zdecydować, jak będziemy chcieli rozmieścić oświetlenie, więc dobierzemy ilość, oraz moc tych punktów. Sufity podwieszane, możemy dowolnie modelować, i dostosowywać je do wymiarów naszych pomieszczeń. Na początku, będziemy musieli wykonać specjalny stelaż, do którego, będziemy za pomocą śrub podczepiać płyty kartonowe. Obecnie wielu ludzi montuje w swoich domach sufity podwieszane. Są one znacznie prostsze w montowaniu, a wcale nie mniej trwałe niż standardowe. Sufity podwieszane bardzo ładnie prezentują się we wszystkich pomieszczeniach, zarówno w małych jak i w tych większych. Obecnie sufity podwieszane, bardzo często montowane są nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w wielu budynkach użyteczności publicznej, jak urzędy czy też szkoły.

Dzięki wolnej przestrzeni bardzo łatwo tam zamontować: kamery, czujniki przeciwpożarowe, nawiewy klimatyzacji czy też lampy.

W podwieszanym suficie wszystkie te elementy wyglądają znacznie bardziej estetycznie, a wiadomo, że to również jest bardzo ważne szczególnie w obecnych czasach. Obecnie bardzo popularne są sufity podwieszane halogenowe, nad płytą gipsową łatwo zmieścić całą instalację elektryczną obsługującą oświetlenie. Kiedyś najczęściej stosowane były żarówki halogenowe 50W, jednak dużo lepszym pomysłem będzie instalacja żarówek energooszczędnych 4-6W, których można umieścić większą ilość. Warto także zainteresować się żarówkami LED, które będą działały dłużej niż halogenowe. Można wykorzystać także całe sznury ledowe, obecnie w sklepach z oświetleniem znajdziemy bardzo wiele ciekawych rozwiązań.