W jaki sposób ocieplić budynek?

Osoby, które chcą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, mogą oczywiście zwrócić uwagę na izolację budynku.

W tym przypadku izoluje się wszystkie elementy, poczynając od fundamentów poprzez elewację, na dachu kończąc. Należy zwrócić uwagę, iż niektóre zimy w Polsce bywają dość mroźne, dlatego warto wykorzystać nowoczesne sposoby izolacji.

W jaki sposób ocieplić budynek?

Ocieplenia przy pomocy pianki poliuretanowej

Przez wiele lat najpopularniejszą metodą ocieplenia budynków było wykorzystanie styropianu. Styropian jest bardzo uniwersalnym materiałem, jest odporny na działanie wody, może być zastosowany zarówno w przypadku fundamentów, jak również elewacji. Jednak w tym przypadku mogą powstawać mostki termiczne przy połączeniu kolejnych płyt styropianowych, dodatkowo nie będzie on najlepszym rozwiązaniem w przypadku strychów. Dlatego też wykorzystuje się piankę PUR, która jest doskonałym wypełniaczem. Oczywiście możemy stosować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz na folii dachowej, jest to materiał, który nie pyli tak jak wata, jest materiałem antyalergicznym.

Dodatkowo pianka może także usztywnić całą konstrukcję dachową, eliminuje także pleśń oraz grzyb, które często nękają poddasze ocieplone watą. Pianka otwartokomórkowa posiada specjalne pęcherzyki, które pozwalają na przepływ pary wodnej. Dzięki temu para wodna nie osadza się przykładowo na płycie gipsowo-kartonowej, wówczas nie będziemy mieli problemu z poddaszem. Warto pamiętać, iż zawilgocenie płyt kartonowych może wymagać remontu polegającego na wymianie płyt. Oczywiście pianka może być zastosowana także w przypadku fundamentów, wówczas stosuje się piankę zamkniętokomórkowa, która nie przepuszcza pary wodnej i jest doskonałym izolatorem.

Oczywiście należy poszukać firmy, która wykona dla nas tego rodzaju izolację, jest to istotne ponieważ wymaga to odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności. Na stronie https://best-point.pl/miasta/michalowo/ znajdziemy szczegóły dotyczące ocieplania pianką PUR. W takich miastach jak Michałowo działają firmy zajmujące się tego typu usługami, zatem będziemy mogli liczyć na profesjonalną izolację naszego budynku.