Problemy z odszkodowaniem z OC

Wiele osób może powiedzieć, że mają problemy z uzyskaniem odszkodowania od firmy ubezpieczającej ich samochód. Dlaczego tak się dzieje?

Firma stara się nam dać tak mało jak to tylko jest możliwe. My, jeśli się na to zgodzimy to wyjdzie na to, że dołożymy do tego interesu. Naprawa samochodu dzisiaj jest droga, a my, jeśli się na tym nie znamy to nie jesteśmy w stanie oszacować tych kosztów. Jeśli dostaliśmy wycenę za odszkodowanie, ale coś nam nie pasuje to trzeba skontaktować się z firmą, która się tym zajmuje. Oni mogą nam podesłać własnego rzeczoznawcę, co oznacza, że to w rzetelny sposób zrobi wycenę i teraz będzie można przystąpić do pisania wniosku o odwołanie się od decyzji o wysokości odszkodowania z OC. Można to zrobić samemu, ale nie ma to żadnego sensu, bo wtedy takie wnioski często są odrzucane. Ubezpieczyciel musi widzieć, że działamy z porozumieniu z profesjonalną firmą, która ma prawników i która nie boi się nawet batalii w sądzie. Wtedy szybciej można otrzymać pieniądze i można będzie naprawić samochód, albo sprzedać to, co zostało i zamienić na coś innego. Zastanowimy się jak już pieniądze będą na naszym koncie i będziemy mogli odetchnąć z ulgą.

Pomoc profesjonalnej firmy

Uzyskanie pomocy od takiej firmy nie jest trudne. Trzeba wejść na ich stronę, a tam postępujemy tak jak mówi nam to instrukcja. Możemy załączyć kosztorys napraw, który otrzymaliśmy od ubezpieczyciela. Później firma się z nami skontaktuje i powiedzą nam czy są szanse na uzyskanie wyższej kwoty czy nie. Mają tam specjalistów, którzy bardzo dobrze się na wszystkim znają, dlatego można liczyć na to, że odpowiedź będzie bardzo szybka i już będziemy wiedzieli, co dalej należy robić. Ofertę, która na pewno jest dla nas odpowiednia znajdziemy na stronie JW GROUP centrum odszkodowań. Można dzięki tej firmie uzyskać wyższe odszkodowanie, ale jeśli nie mamy czasu na te całe procedury to można u nich sprzedać odszkodowanie w dobrej cenie. Wtedy my mamy natychmiast pieniądze, a oni mają naszą sprawę i będą w swoim imieniu już walczyć o zwrot pieniędzy.