Pomocne porady dotyczące jak najlepszego wykorzystania WordPress

WordPress to niezwykle cenna platforma, głównie ze względu na niesamowitą dostępność, jaką zapewnia szerokiemu gronu potencjalnych blogerów.

Jego łatwość użycia jest naprawdę niezwykła, ale nie oznacza to, że pewna część edukacji jest niepotrzebna przed wprowadzeniem go do pracy. Skorzystaj z poniższych informacji, aby uzyskać dobre podstawy w WordPress, abyś mógł zacząć blogować już dziś.Spraw, aby Twój motyw był aktualny w Twojej witrynie, aby przyciągnąć większy ruch. Przełącz się na nowy motyw, który podkreśla Twoje kolory i logo. Możesz także wybrać bardziej profesjonalny motyw, jeśli planujesz codziennie wyświetlać swoją witrynę dużej liczbie potencjalnych klientów.Utrzymuj swoje permalinki czyste i zrozumiałe. Oznacza to, że za każdym razem, gdy umieszczasz nowy post, powinieneś patrzeć na skrzynkę permalinka. Czy tytuł w adresie URL ma sens? Czy to pomaga z punktu widzenia SEO? Jeśli nie, kliknij go i zmieniaj, aż będzie idealny.Używając różnych tagów dla tematów na swoim blogu, pamiętaj, że są one przeznaczone wyłącznie do wyszukiwania treści na blogu. Nie mogą być używane przez wyszukiwarki. Jeśli chcesz, aby Twoje strony można było przeszukiwać w Google, musisz zainstalować wtyczkę typu SEO, taką jak Headspace.Poświęć trochę czasu na naukę, zanim jeszcze zainstalujesz WordPress. Im więcej planujesz z wyprzedzeniem, tym lepiej możesz zacząć. Dowiedz się wszystkiego o SEO, dobrych treściach i korzystaniu z WordPressa na swoją korzyść.Adresy URL postów na Twoim blogu nie powinny zawierać znaków specjalnych. Znaki specjalne utrudniają wyszukiwarkom indeksowanie Twojej witryny. Pomocne porady dotyczące jak najlepszego wykorzystania WordPress

Musisz także skrócić adresy URL, aby nie przytłaczały czytelników.Skorzystaj ze strony docelowej.

Zamiast przechodzić bezpośrednio do aktualnych postów, użytkownicy najpierw przejdą przez tę stronę docelową. Możesz użyć tego z różnych powodów, czy to do promowania produktu, czy też promowania siebie. Wiele motywów zawiera stronę docelową; jednak istnieją również opcje płatne.Wordpress ma wiele skrótów klawiaturowych, dzięki którym praca z postami jest bardzo prosta. Na przykład ctrl-c pozwala kopiować tekst, a ctrl-x pozwala go wycinać. Ctrl-v wklei go gdzie indziej. Ctrl-b jest pogrubiony, ctrl-i kursywą, a ctrl-u podkreśleniem. Te podstawowe skróty klawiaturowe pozwolą Ci zaoszczędzić dużo czasu, jeśli je zapamiętasz.Nie możesz samodzielnie zmieniać rozmiarów obrazów, jeśli Twoja witryna ma własną wtyczkę galerii. Wtyczka galerii automatycznie ustawia rozmiary obrazów i tak naprawdę nie masz nad tym żadnej kontroli. Jeśli naprawdę potrzebujesz zmienić rozmiary obrazów, poproś programistę o pomoc w zmianie ustawień.Wiedz, że możesz pisać posty i wysyłać je w przyszłości za pośrednictwem WordPressa. Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić post z „Opublikuj natychmiast” na konkretną datę i godzinę w przyszłości. W ten sposób możesz pisać posty i ustawiać je tak, aby wychodziły, nawet gdy jesteś na wakacjach!Posiadanie motywu witryny WordPress może sprawić, że będzie ona znacznie bardziej profesjonalna. Istnieje wiele stron internetowych, które umożliwiają pobieranie motywów za darmo. Jednak bardzo ważne jest, aby pobierać motywy z zaufanego źródła. Niewykonanie tego może spowodować zainstalowanie przestarzałych lub złośliwych kodów.Niewiele jest debaty na temat ogromnej atrakcyjności WordPress wśród wszystkich blogerów. To świetny sposób dla początkujących, aby postawić nogę w drzwiach, ale może być również używany przez bardziej zaawansowanych blogerów, z doskonałym rezultatem. Miej pod ręką powyższe wskazówki, a WordPress może stać się wszechstronnym narzędziem, które będzie używane przez wiele lat.