Jak wyjść z długów w stosunku do US i ZUS?
Banki oferują obecnie bardzo preferencyjne kredyty dla firm które popadły w długi, nie mogą spłacać zobowiązań wobec urzędu skarbowego czy też Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Warto zwrócić uwagę iż w przypadku ZUS wszystkie nowe wpłaty będą pokrywały stare zaległości, dlatego też przedsiębiorca może być de facto nie ubezpieczony mimo że wpłaca pewne kwoty na bieżąco. Jest to duży problem zwłaszcza dla firm które zatrudniają dużą ilość pracowników, w tym wypadku zadłużenie może sięgać dziesiątek czy też setek tysięcy złotych. Dlatego też banki oferują pożyczki nawet do 500 000 zł, które pomagają w wyjściu z tego rodzaju długów.
Preferencyjne oprocentowanie pożyczek dla firm
W tym przypadku możemy liczyć na bardzo niskie lub zerowe oprocentowanie, dodatkowo także często banki rezygnują z opłaty za rozpatrzenie wniosku, dlatego też całkowity koszt kredytu jest bardzo niski. Może być to kredyt dla firm bez zaświadczeń, warto zwrócić uwagę iż jeżeli firma zalega w US czy też ZUS, nie będzie mogła uzyskać odpowiednich zaświadczeń o niezaleganiu. Może być to kredyt celowy na spłatę zaległości w stosunku do ZUS, pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na indywidualne konto przedsiębiorcy w zakładzie ubezpieczeń społecznych.
Z pewnością jest to pożyczka czy też kredyt która zostanie przyznana w możliwie najkrótszym czasie, w tym przypadku formalności zostały ograniczone do minimum, należy oczywiście przedstawić wyciąg z konta z ostatnich miesięcy, jest akceptowana strata oraz niski dochód firmy. Dlatego też na tego rodzaju kredyty mogą uzyskać firmy które znajdują się w złej sytuacji finansowej, przykładowo z powodu zamknięcia części gospodarki ze względu na panującą pandemię. Może być to pożyczka bez ubezpieczenia, dlatego też wiele kosztów charakterystycznych dla pożyczek i kredytów w tym przypadku nie istnieje.
Z pewnością pożyczka na spłatę zus i us to możliwość aby firma stanęła na nogi, często są to problemy przejściowe, dlatego też firmy mogą odzyskać zdolnością finansową, a kolejne miesiące mogą przynosić zyski. Dzięki temu firma ponownie będzie płaciła podatki i składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.