Jak można sprawić, by nowoczesny salon był przytulny?

Proste linie i smukłe powierzchnie, które są znakami rozpoznawczymi współczesnych pokoi, są niewątpliwie stylowe, ale może im brakować przytulnego wyglądu bardziej tradycyjnie urządzonych przestrzeni.

W miesiącach zimowych większość z nas spędza więcej czasu w pomieszczeniach, więc poszukaj sposobów, aby pomysł na wieczór w domu na kanapie był jeszcze bardziej atrakcyjny. Starannie otynkowane i pomalowane ściany są podstawą współczesnego designu, ale bardzo ciekawie i przytulnie wygląda pokój w domu z jedną odsłoniętą ceglaną ścianą. Chropowaty, fakturowy wygląd muru stanowi przyjemny kontrast z sąsiednimi otynkowanymi ścianami i prostymi meblami w pozostałej części pomieszczenia. Jeśli w twoim domu nie ma cegły, ściana wyłożona drewnianymi lub ceglanymi płytkami będzie miała podobny efekt. W pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia z pewnością przyda się nieco przytulności. Jak można sprawić, by nowoczesny salon był przytulny?

Świetnie sprawdzą się wszelkie futrzane, wełniane, pluszowe i aksamitne tekstury, przykładowo na kocach, obiciach dekoracyjnych poduszek, narzutach i dywanach.

Również pluszowa, aksamitna sofa sprawia, że przestrzeń od razu staje się bardziej zachęcająca do odpoczynku i relaksu. Na ścianach zamiast farby można wybrać tapety o różnych fakturach, aby nadać przytulny charakter nowoczesnej przestrzeni w sypialni czy salonie. Wybierając dwa różne, ale stonowane kolory, dodamy one ciekawego charakteru do wnętrza, jednocześnie zapewniając, że wzory nie przytłaczają pomieszczenia. Dla kontrastu wybierz proste meble i oświetlenie, aby zachować nowoczesny i uporządkowany wygląd w pokoju. Dobre oświetlenie jest kluczem do stworzenia odpowiedniej atmosfery. Użyj kinkietów, żyrandoli i lamp stojących oraz stołowych, aby uzyskać warstwowy efekt, który jest ciepły i zachęcający, i nie zapomnij o zamontowaniu ściemniaczy do światła tam, gdzie jest to możliwe. W poszukiwaniu inspiracji odwiedź Portal Dla Domu o urządzaniu. Możesz również zainstalować oświetlenie punktowe lub w postaci taśmy LED pod sufitem, aby stworzyć delikatną poświatę niżej. Jeśli zależy ci na przytulności w pokoju, staraj się wprowadzić do pomieszczenia drewno, przykładowo na podłodze i meblach.