ITIL pomaga wprowadzać w życie strategie informatyczne i cyfrowe

ITIL od dłuższego czasu jest głęboko zakorzeniony w strukturze IT przedsiębiorstw i pomimo pojawiającej się co jakiś czas sprzecznej opinii, można śmiało założyć, że popularność struktury ITIL nie zmniejszy się w najbliższym czasie.

W rzeczywistości AXELOS nieustannie zmienia i aktualizuje kursy certyfikacyjne, aby nadążać za czasami i kształtować powszechnie ustalone zasady ITIL dotyczące współczesnych technologii i trendów rozwojowych. To powiedziawszy, uzyskanie certyfikatu ITIL to bezpieczny wybór, aby być przygotowanym na przyszłość, a zapotrzebowanie na wykształconych ekspertów ITIL w dziedzinie zarządzania projektami, zarządzania usługami, zarządzania zmianami i innych dziedzin związanych z ITSM jest nadal bardzo wysokie. Posiadając certyfikat ITIL nie tylko będziesz bardziej pewny swoich umiejętności i wiedzy, ale również twoi pracodawcy będą pod wrażeniem i docenią to. Uzyskanie certyfikatu ITIL na dowolnym bardziej zaawansowanym poziomie da wyraźną przewagę nad innymi kandydatami w scenariuszu zatrudnienia. Nie tylko udowadnia pracodawcom, że masz wysokie umiejętności i wykształcenie w zakresie najlepszych praktyk branżowych, ale także sprawi, że ich inwestowanie w Ciebie będzie bardziej opłacalne, ponieważ będziesz mógł przejść przez proces szkolenia i zapewnić wartość od dnia, w którym zostaniesz zatrudniony.

Chociaż zdobycie certyfikatu ITIL może nieco kosztować, długoterminowe korzyści dla wzrostu zatrudnienia mogą być warte poniesionych kosztów.

Tak często w branży IT pracownicy muszą pracować na niższych stanowiskach lub stanowiskach wykonawców, dopóki się nie udowodnią i nie zaprezentują wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania bardziej lukratywnych okazji. Posiadając itil certyfikat pracownicy często mogą pominąć ten proces, a osoby rekrutujące mogą zdecydować się zatrudnić certyfikowanego specjalistę na odpowiednie stanowisko, gdzie może od razu uzyskać konkurencyjne wynagrodzenie początkowe.