Kto może skorzystać z polisy krótkoterminowej?
OC krótkoterminowe dotyczy kilku sytuacji, w których właściciel pojazdu może utrzymać ciągłość opłacania obowiązkowej składki OC.
Jest to na przykład przypadek kolekcjonera aut zabytkowych, ocenionych przez rzeczoznawcę i wpisanych do właściwego rejestru. Właściciel takiego pojazdu może ubezpieczyć swój dobytek na 30 dni na przykład, kiedy auto jedzie na zlot lub w inne miejsce, a nie jest użytkowane codziennie. Kolejną sytuacją są pojazdy wolnobieżne, czyli takie nieprzekraczające 25 km na godzinę. Nie dotyczy to jednak ciągników rolniczych, a innych maszyn rolniczych jak kombajny, kosiarki, prasy zgrabiarki i inne. Do takich pojazdów należą również wszelkie maszyny leśne jak karczowniki, rębarki, wciągarki i również maszyny budowlane, a wśród nich: koparki, ładowarki, ładownice, walce i żurawie. Właściciele niektórych z tych pojazdów mogą kupić polisę krótkoterminową nawet na 3 miesiące, na przykład na czas zbiorów czy budowy.
Gdzie wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe?
Standardowe ubezpieczenia OC, takie na rok wykupić można w kilku miejscach. Jest to biuro agenta, który w swojej ofercie ma polisy od wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Bezpośrednio od wybranego przez nas Towarzystwa Ubezpieczeniowego lub przez internet. Warto wtedy zajrzeć na naszą stronę internetową, ponieważ znajdują się tam porady ekspertów dotyczące kupna polisy nie tylko dla samochodu. W przypadku ubezpieczenia krótkoterminowego również można skorzystać z internetowych narzędzi, które ułatwią nam wybór najkorzystniejszej oferty. Kalkulator ubezpieczeń jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w łatwy i przejrzysty sposób porównać oferty, które będą dotyczyły ich pojazdu. Tutaj, kiedy sprowadzamy samochód z zagranicy i w momencie wjazdu musimy objąć go ubezpieczeniem, często stosowanym rozwiązaniem jest właśnie polisa na 30 dni. Z tej możliwości korzystają również właściciele komisów samochodowych, którzy dbają o to, aby auto zgodnie z obowiązującym prawem miało zawsze aktualną polisę. Cena ubezpieczenia zależna jest od roku produkcji samochodu, jego modelu i przeznaczenia. Nie bez znaczenia pozostaje również wiek kierowcy, ponieważ ci młodsi zapłacą więcej. Na stronie: firmowybank.pl znajdziesz dokładnie opisane sytuacje, w których z takiego ubezpieczenia możesz skorzystać.