Jak właściwie chronić nasze włosy?

Każdy z nas chce aby jego włosy wyglądały jak najlepiej, to, jak często myjemy włosy, zależy z jednej strony od rodzaju włosów i potrzeb naszej fryzury.

Włosy suche należy myć rzadziej niż włosy przetłuszczające się. Na stan naszych włosów mogą mieć również wpływ inne czynniki. Obecnie wiele osób myje włosy co 2 dni i używa różnego rodzaju szamponów i odżywek. Dla wielu rodzajów włosów odżywka jest po prostu niezbędna. Nawet w przypadku włosów sięgających do podbródka po umyciu nie należy rezygnować z odżywki. Zamyka łuskę włosa, która jest otwierana i szorstka podczas mycia. Nie tylko mycie, ale także odżywianie odgrywa ważną rolę w zdrowo wyglądających włosach. Mogą pomóc specjalne kapsułki witaminowe do włosów. Jak właściwie chronić nasze włosy?

Dostarczają ważnych składników odżywczych, takich jak cynk i biotyna, które mają pozytywny wpływ na włosy, gdy są regularnie stosowane.

Produkty niespłukiwane są zawsze świetnym pomysłem na wierzch włosów, ważne jest tylko, aby produkt był dopasowany do rodzaju włosów. Olejek do włosów świetnie sprawdza się również w przypadku włosów pełnych, ponieważ zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Osoby posiadające cienkie włosy korzystają ze specjalnych produktów bez spłukiwania, które zapewniają większą objętość. Pielęgnują i chronią włosy bez ich obciążania i sprawiają, że wyglądają na pełniejsze i bardziej lśniące. Jeśli włosy potrzebują dodatkowej ochrony, można wykorzystać maseczkę do włosów, z olejkami z awokado, migdałów i oliwek. Zwiększa połysk i elastyczność włosów, bez względu na to, jak bardzo są zniszczone. Jeśli masz delikatniejsze włosy, po prostu rozpuść je w większej ilości wody jeśli są grubsze, nałóż bardziej skoncentrowane. Sól morska także może okazać się potrzebna, a bogate w witaminy oleje sprawiają, że naskórek jest sprężysty i magazynuje wilgoć, dzięki czemu włosy łatwiej się rozczesują, są łatwiejsze w pielęgnacji i mocniejsze. Ten łatwy w użyciu zabieg na włosy musi działać przez 20 minut. W przypadku kiedy poszukujemy skutecznego środka do naszych włosów można wykorzystać takie kosmetyki jak Sattva Ayurveda wcierka henna i amla.