Jak dobrać oprogramowanie biurowe do naszych potrzeb?

Najpopularniejszymi programami biurowymi są programy z rodziny Microsoft Office, znajdziemy w nich zarówno edytor tekstu jak również arkusz kalkulacyjny.

W wersji rozszerzonej będzie tam także system bazodanowy Microsoft Access, oczywiście w większości firm potrzebne będą podstawowe pakiety zawierające programy Word i Excel, które posłużą do edycji, tworzenia oraz odczytywania różnego rodzaju dokumentów. Naturalnie programy z rodziny Microsoft Office będą działały na systemie operacyjnym Microsoft Windows, dlatego też należy posiadać tego rodzaju systemu na naszym komputerze.

Jak dobrać oprogramowanie biurowe do naszych potrzeb?

Profesjonalne programy biurowe dla firm

Oczywiście programy dla firm powinny posiadać odpowiednie licencje i certyfikaty, w przypadku zakupu pakietu Microsoft Office powinniśmy zachować także fakturę. Oczywiście zakup pakietu Office jest dobrym pomysłem ze względu na to iż jest to najczęściej używanych program biurowy przez firmy, dlatego też jeżeli będziemy wysyłali dokumenty do naszych kontrahentów, lub też będziemy je odbierali, wówczas nie będziemy mieli problemu z ich odczytaniem. Warto pamiętać iż w przypadku niektórych darmowych pakietów biurowych, możemy mieć z prawidłowym odczytem niektórych tabel.

Naturalnie programy biurowe najlepiej będzie kupić w wersji cyfrowej, od dostawcy otrzymujemy klucz dzięki któremu będziemy mogli autoryzować naszą wersję systemu w czasie instalacji. Bardzo wygodne jest oczywiście pobranie plików instalacyjnych z internetu, wszystko przebiega bardzo szybko. Będziemy mogli dokonać zakupu i wpłaty przez internet, klucz autoryzacyjny dostaniemy naszą skrzynkę elektroniczną, dlatego też program będziemy mogli zainstalować zaraz po zakupie, co jest zdecydowanie bardzo wygodne.

Powinniśmy porównać ceny oprogramowania, programy dla firm często znajdziemy w różnych promocjach w sklepach internetowych takich jak teamnet-software.pl/kategoria/programy-biurowe/. Oczywiście będziemy mogli kupić różne wersje pakietu, pamiętajmy aby wybrać odpowiednią wersję dla firm. Może być to przykładowo Microsoft Office 2019 Professional, lub też Microsoft Office 2019 Business. Warto pamiętać iż oprogramowanie to działa także na komputerach Macintosh.