Prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii

Wielu polaków pracujących w Wielkiej Brytanii z czasem decyduje się na założenie własnej firmy, z pewnością sprzyjają temu przepisy, wysoka kwota wolna od podatku.

Oczywiście możemy znaleźć tam biura księgowe które pomogą nam w załatwieniu wszelkich formalności. Dodatkowo także w Londynie w znajdziemy księgowych którzy mówią w języku polskim, będą mogli wytłumaczyć nam wszelkie zasady związane z prowadzeniem działalności, rozliczaniem z fiskusem. Oczywiście doradzą nam także jaki rodzaj firmy wybrać, dzięki temu z pewnością będziemy mieli ułatwiony start.

Prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii

Zalety prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii

Oczywiście w Wielkiej Brytanii dążą zaletą prowadzenia działalności jest możliwość zapłaty podatku CIT w ciągu 9 miesięcy od dnia zakończenia roku księgowego. Z pewnością wiele uproszczonych procedur, sprzyja prowadzeniu własnego biznesu w Wielkiej Brytanii. Oczywiście biuro księgowe będzie mogła zająć się wszystkimi sprawami z związanymi z finansami, administracją w naszej firmie, dodatkowo także możemy zlecić obsługę pracowników, wyliczanie składek ubezpieczeniowych. Dzięki własnej firmie Polacy będą mieli możliwości współpracy z wieloma podmiotami brytyjskimi co z pewnością może pozytywnie przełożyć się na ilość zleceń. Warto pamiętać iż Polacy często prowadzą firmy usługowe czy też są kierowcami.

Często formą prowadzenie działalności jest spółka Limited, w tym przypadku możemy wystawiać faktury kontrahentom w dowolnym kraju, daje to zatem wiele wygody obcokrajowcem. Podstawowa składka podatku dochodowego wynosi 19%, warto także pamiętać o wysokiej kwocie zwolnionej z podatku. Dlatego też prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii jest opłacalne, coraz więcej osób które pracowały do tej pory na etacie zastanawia się nad założeniem własnej firmy.

Oczywiście dużą pomocą będzie dla nas biuro rachunkowe które będzie prowadziło także korespondencję z urzędami, zajmie się wszystkimi sprawami związanymi z finansami. Z pewnością z dużą pomocą będzie także https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/ który może wytłumaczyć nam w języku polskim wszystkie zagadnienia dotyczące przepisów podatkowych, zasad prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii.